Szóbeli felvételi 2019.

Kedves Nyolcadikosok!
Tisztelt Szülok!

Intézményünk 2019. március 4. és március 7. között szervezi meg a szóbeli felvételi vizsgát, amellyel kapcsolatban az alábbi információkra hívjuk fel figyelmüket:

Minden, szóbeli vizsgára behívott tanuló hozzon magával egy
saját névre elore megcímzett, felbélyegzett válaszborítékot!

Sportolói osztályokba (0001) jelentkezok szóbeli beszélgetésén a tanulók személyiségét szeretnénk megismerni. A beszélgetés során a jelentkezok ismertetik sport-pályafutásukat, választ adnak sportszakmai, sportágismereti kérdésekre, illetve az általános iskolában tanult idegen nyelvbol írásbeli feladatsort oldanak meg. A felvételizo hozza magával a magyar nyelv és irodalom, valamint a matematika füzetét, illetve az ellenorzo könyvét és a kitöltött, sportegyesület által aláírt és lepecsételt SPORTOLÓI ADATLAP-ot.

Média osztály (0002):
A szóbeli beszélgetésen a tanulók személyiségére, érdeklodési körére vagyunk kíváncsiak. Minden jelentkezo hozzon magával saját készítésu fényképeket, maximum 12 képbol álló fotósorozatot vagy 2-3 perces videómunkát. Ha vannak grafikai tervei, forgatókönyvvázlatai, esetleg saját maga által szerkesztett hanganyagai, újságcikkei – semmiképpen ne hagyja otthon! A jelentkezok a felvételi meghallgatás során az általános iskolában tanult idegen nyelvbol írásbeli feladatsort oldanak meg. A felvételizo hozza magával a magyar nyelv és irodalom, valamint a matematika füzetét, illetve az ellenorzo könyvét!

Dráma osztály (0003):
A szóbeli beszélgetésen a tanulók személyiségére, érdeklodési körére vagyunk kíváncsiak. A felvételizo hozza magával a magyar nyelv és irodalom, valamint a matematika füzetét, illetve az ellenorzo könyvét. Az érdeklodok külön készüljenek verssel, rövid novellával, dallal. A szóbeli felvételi része egy megadott témában rövid jelenet készítése (improvizációs gyakorlat). A jelentkezok a felvételi meghallgatás során az általános iskolában tanult idegen nyelvbol írásbeli feladatsort oldanak meg.

Német nemzetiségi osztály (0004):
A német nemzetiségi osztályba jelentkezoknek hozniuk kell a szóbeli felvételire egy A/4-es, vagy A/3-as méretben elkészített kollázst (rajz, fotók, újságból kivágott képek, stb.), amely alapján be kell mutatkozniuk 2-3 perc terjedelemben, német nyelven. A felvételizok emellett számíthatnak a német nyelvtudásuk szintjét felméro kérdésekre, illetve nyelvtani tesztre.
A felvételi beszélgetésre hozzák magukkal ellenorzo könyvüket is!

Általános gimnáziumi osztályba (0005) jelentkezok szóbeli beszélgetésén a tanulók személyiségét szeretnénk megismerni, illetve a felvételi meghallgatás során az általános iskolában tanult idegen nyelvbol írásbeli feladatsort oldanak meg.
A felvételizo hozza magával a magyar nyelv és irodalom valamint a matematika füzetét,
illetve az ellenorzo könyvét.

A szóbeli vizsgák befejezését követoen 2019. március 18-ig közöljük intézményünk
elozetes felvételi jegyzékét, amelyet a “Felvételi információk” ikonra
kattintva érhetnek el.

Sok sikert kívánunk!