Német nyelvet emelt szinten tanuló osztályrész

Az adott osztályrészt a 2023/2024. tanévtől átmenetileg nem indítjuk.

Gimnáziumunkban a 2015/2016. tanévben indult el a német nyelv emelt szintű oktatása.
A 2019/2020. tanévtől a német nyelvet emelt szinten tanuló osztályrész képzésünkre elsősorban olyan tanulók jelentkezését várjuk, akik az általános iskolában már legalább 4 évig tanulták a német nyelvet.
A képzés sajátossága miatt a német nyelvet emelt szinten tanuló tagozatra a gimnáziumunk szóbeli felvételi vizsgát is szervez, melynek része a jelentkezők német nyelvtudásának szintjét felmérő nyelvtani teszt is.
Tanulóink a német német nyelvet emelt szinten tanuló osztályban 9. osztályban heti 3+3, 10. osztályban 4+3 órában tanulják a német nyelvet.
Intézményünk az általános pedagógiai feladatok mellett a tanórán kívüli programjainkon törekszik a német kultúra közvetítésére.
A német nyelvet emelt szinten tanuló osztályrész a dráma osztályrésszel együtt alkot egy osztályt.