Diákönkormányzat – DÖK

Az iskola tanulóinak érdekképviseletére gimnáziumunkban Diákönkormányzat működik.
Munkáját a tanulók által felkért nagykorú személyek (pedagógusok) segítik. Szervezeti és Működési Szabályzatát a választó tanulóközösség fogadta el, és a nevelőtestület hagyta jóvá. A Diákönkormányzat Működési Szabályzata nem ellentétes az iskola Szervezeti és Működési Szabályzatával és a Házirenddel.

A Diáktanács tagjai:

• a diákelnök
  • a vezetőség
  • az osztályképviselők

A Diákönkormányzat működését támogató pedagógus: Sárközi Krisztina

A Diákönkormányzat célja:

• Olyan állapotot teremteni és fenntartani az iskolában, melyben a diákok jogai és közös érdekei maradéktalanul érvényesülnek.
  • Tájékoztatni a diákokat az őket érinto információkról.
  • Jog- és érdekérvényesítési feladatok:
    • diákok jogainak, érdekeinek képviselete,
    • a diákság tájékoztatása döntési, egyetértési, véleményezési jogaikról,
    • diákok problémáinak összegyűjtése, ismertetése a tantestülettel és az iskola vezetésével.
  • Program- és rendezvényszervezési feladatok:
    • programszervezési feladatok felvállalása,
    • az iskolai diáknap előkészítése, lebonyolítása,
    • közösségszervezés.

Feladatai:

• az iskola diákjainak érdekképviselete
  • az iskolai rendezvények szervezése, (gólyatábor, gólyanap, Bródy-nap, egyéb rendezvények)
  • a tanárok és diákok közötti kapcsolattartás

A Diákönkormányzat lehetoségei:

A Diákönkormányzatnak hatékony működés esetén lehetősége nyílik az iskola arculatának formálására, a diákközpontú intézményi hagyomány erősítésére. A tanulók a Diákönkormányzatban való aktív részvétellel tanulhatják meg a közéleti szereplés alapnormáit, és ezáltal is erősödik bennük a társadalomért felelős emberkép.