A stúdió

Stúdiónk egy kicsi, ám sok arcú állomás az intézményen belül. Ez az egység látja el a média tagozat szakmai munkájának nagy részét, innen végezzük a gimnázium számos rendezvényének technikai lebonyolítását, emellett a pedagógusok mindennapi IKT munkájának támogatása is innen zajlik.
Az egység fizikailag két egymás mellett lévő kisebb helységből áll, így szakszerű stúdiómunkára is
használható.
A külső, ,,technikai” helység a stúdió szíve, itt található az összes utómunkához szükséges berendezés:

• 4 db FullHD videószerkesztésre alkalmas számítógépes munkaállomás, amelybol:
    • 1 db 4K szerkesztésre is alkalmas
    • 1 db továbbá hangfelvételre és utómunkára is beállított, hangkeverővel, profi hangkártyával
      és monitorhangszórókkal felszerelt
  • Átíró torony, mely alkalmas analóg elektronikus formátumok (VHS, SVHS) digitalizálására,
    beírására
  • FireWire beíró egység, amely alkalmas korábbi szalagra rögzített digitális videóanyagok átírására
  • Iskolarádió munkaállomása

A belső, ,,feljátszó” helység egy univerzális szoba, ami hangszigetelésének köszönhetően alkalmas zajmentes hangfelvétel készítésére. A szoba a mennyezetre szerelt mozgatható és dimmerrel vezérelhető lámpaparknak köszönhetően fotózásra és filmezésre egyaránt alkalmas; riportokat, greenbox felvételeket, stop motion videókat profi módon lehet készíteni benne.
A média tagozaton folyó szakmai munka támogatására a stúdióban található kamerák, állványok, mikrofonok, hordozható lámpák és filmes kellékek állnak rendelkezésre:

• 2 db Sony miniDV HD félprofi kamera
  • 2 db Canon handycam
  • 1 db Canon DSLR kamera
  • 2 db Manfrotto állvány
  • Derítőlap, lámpák
  • Félprofi mikrofonok és hordozható hangfelvevő

A mindennapi pedagógiai munkát támogató IKT eszközöket innen viszik a pedagógusok a szakórára (hordozható laptop és projektor szettek) és némely szakórán diákok számára is hozzáférhető laptop szettek állnak rendelkezésre.
A nagyobb iskolai rendezvények hangtechnikai kivitelezésére komoly erősítővel, hangkeverővel és hangfalakkal van felszerelve a stúdió.
A mai elvárásoknak megfelelő technikai felszerelésen túl az előző korok antik munkaállomásai közül is találkozhatunk itt néhánnyal. A feljátszó helységben a mai világban ritkaságnak számító, működo 35 mm-es filmvágó asztal áll, szétszerelve pedig szintén működo analóg elektronikus montírozó egység is szerepel az eszközök között (videó mixer 5 forrás élőben történő vágására alkalmas, monitorokkal, SVHS stúdiómagnókkal).